Nefrologia

Nasza Przychodnia zajmuje się konsultowaniem skomplikowanych przypadków nefrologicznych na każdym etapie zaawansowania. Trzeba pamiętać, że pacjenci z przewlekłą chorobą nerek często mają też inne choroby współistniejące, dlatego ważne jest holistyczne spojrzenie na każdy przypadek, które w naszej Przychodni jest praktykowane na co dzień.

Przewlekła choroba nerek odpowiednio monitorowana pozwala na długoletnie, komfortowe życie naszych pacjentów. Odpowiednia edukacja i zaangażowanie Opiekuna oraz indywidualne podejście do każdego pacjenta pozwala nam wspólnie osiągnąć najlepsze rezultaty.

W przypadku pacjentów z ostrą chorobą nerek, która może być spowodowana wieloma czynnikami: zatrucia, choroby zakaźne, urazy, zatkania moczowodu należy działać szybko i pewnie podejmować decyzje, do czego niezbędna jest wszechstronna wiedza, którą nasz personel zdobywa na licznych szkoleniach.

Kiedy udać się na konsultację nefrologiczną?

  • gdy w wynikach badań stwierdzone zostało podwyższenie parametrów nerkowych,
  • gdy pojawia się wielomocz, częstomocz,
  • gdy istnieją choroby układowe mogące wpływać na pracę nerek.
Na konsultację nerkową prosimy zabrać ze sobą dotychczasową historię leczenia, wyniki badań oraz Pacjenta po 8-godzinnej głodówce. 

W Przychodni konsultacji nefrologicznych udziela lek. wet. Agnieszka Hajnrych oraz lek. wet. Monika Telega.