Lek. wet. Magdalena Kozioł

Lek. wet. Magdalena Kozioł już od dziecka marzyła o zawodzie lekarza weterynarii, mieszkając na terenie jedynej w mieście lecznicy weterynaryjnej. Od zawsze przyglądała się pracy rodziców, także lekarzy weterynarii. Miłość do zwierząt i przyrody zaszczepił w niej głównie tata, który interesował się entomologią i ornitologią. To dzięki niemu potrafi rozpoznawać ptaki po głosie. Z miłości do otaczającej przyrody wybrała najpierw kierunek ochrona środowiska na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, gdzie uzyskała tytuł magistra ochrony środowiska. Tytuł lekarza weterynarii uzyskała w 2011 roku. W pracy zawodowej najbardziej interesuje ją dermatologia i wszystko co z nią związane. Uwielbia pracę z mikroskopem i podglądanie różnych komórek pod dużym powiększeniem.

W naszej Przychodni wykonuje badania cytologiczne zmian znajdujących się na skórze, a także różnego rodzaju guzków oraz konsultacje dermatologiczne. Chętnie poszerza swoją wiedzę cytologiczną biorąc udział w konferencjach i szkoleniach dermatologicznych. 

Interesuje się przyrodą, nadal w wolnym czasie lubi podglądać ptaki i spędzać czas na łonie natury. Miłośniczka psów, szczególnie kundelków. Będąc jeszcze w szkole podstawowej została wegetarianką. Od wielu lat jest zagorzałą weganką, darzącą szacunkiem wszystkie żywe istoty.